Reaktywacja zespołu po 20 latach

Zespół MTM Blues powstał na początku lat 90. w Witkowie. Po krótkim okresie zmian personalnych ukształtował się czteroosobowy skład, który właściwie nie zmienił się do dziś. W latach 1992-1995 zespół zagrał kilkanaście koncertów, m.in. w Gnieźnie, Wrześni, Witkowie, Żurominie, Sosnowcu, Brodnicy…

…kilkakrotnie też występował w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Próby zespołu odbywały się najpierw w garażu, dzięki szczodrobliwości Taty Tomka, potem w SP nr 1, dzięki przychylności Tomasza Deskowskiego i Krzysztofa Żoka – dyrektorów szkoły, i w końcu w KG Witkowo, którego kierownictwo i pracownicy stworzyli dobre warunki do nieskrępowanego rozwoju artystycznego. We wspomnianym okresie zespół MTM Blues reprezentował z powodzeniem KG Witkowo na przeglądach twórczości ATA. Sprawy rodzinne, rozpoczęcie studiów oraz edukacji muzycznej doprowadziły do zawieszenia działalności zespołu. W tym czasie członkowie MTM Blues, mimo zakładania rodzin, prowadzenia firm, działalności artystycznej, naukowej itp., nie porzucają muzyki na dobre, a nawet trzeba powiedzieć, że cały czas uczestniczą w przedsięwzięciach kulturalnych różnej miary.

Piotr Fliciński – wykładowca na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz w Szkole Tłumaczy i Języków Obcych UAM; autor m.in. kilku słowników. Od zawsze związany z bluesem, uczestnik wielu bluesowych i jazzowych jam session. Wielki znawca dobrej muzyki od bluesa, przez rocka, klasykę do jazzu i dużo dalej. Marek Jakubowicz – poza pracą zawodową, ciągle rozwija swoje umiejętności gry na instrumencie, m.in. jest absolwentem Berklee College of Music (ukończył Advanced Jazz Guitar Improvisation), członkiem Gypsy Jazz Academy. Jako kompozytor i gitarzysta nagrał dotychczas kilka albumów, z których z pewnością na szczególną uwagę zasługują płyty Feelings (2012; płyta nagrodzona przez Jazz Wrap) oraz Zendegi Zibast (2015; międzynarodowa obsada – muzycy z Malezji, Iranu i Polski, patronat Ambasady RP w Teheranie). Tomasz Babisz – od kilkunastu lat prowadzi działalność gospodarczą, talent odziedziczył po ojcu, który grywał na perkusji z Czeslawem Niemenem. Wielki fan bluesa, cały czas doskonali swój warsztat muzyczny.

Członkowie zespołu MTM BLUES w 2016 roku wznawiają swoją działalność bogatsi o doświadczenia artystyczne i bardzo świadomi przestrzeni muzycznej, w której tworzą autorski repertuar. Na krótko wylądowaliśmy w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka (serdecznie dziękujemy pracownikom CK), a od kwietnia 2016 roku spotkania muzyczne odbywają się znów w KG Witkowo, którego kierownik i pracownicy są nam bardzo przychylni, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
Udostępnij

Wyświetlenia: 835